KOŁO TURYSTYCZNE

AKTUALNOŚCI

Koło prowadzone jest przez Panią Elę Opyd - ratownika GOPR. Informacje dotyczące najbliższych wycieczek znajdują się poniżej. Na każdą wycieczkę obowiązuje zgoda podpisana przez rodzica /do pobrania z prawej strony/. www.przewodnikpieniny.pl

WYCIECZKI 2018/2019

Pierwsza wycieczka odbyła się 6 października 2018 r.

Słoneczna pogoda, miła atmosfera uśmiech na twarzy oraz bardzo mocny huraganowy wiatr towarzyszył uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n. D, podczas sobotniej wyprawy 6 października 2018 na Babią Górę.

Z Przełęczy Krowiarski około godziny 7.15 wyruszyliśmy czerwonym beskidzkim szlakiem w kierunku szczytu Królowej Beskidu Żywieckiego. Po 2h marszu dotarliśmy na najwyższy szczyt Babiej Góry - Diablak. Już sama ta nazwa wskazuje, że miejsce ma coś wspólnego z czartem i ciemnymi mocami. Według jednej z legend na polecenie pewnego rozbójnika sam Diabeł miał wznosić na tym szczycie wspaniały zamek. Niestety nie zdążył on ukończyć budowy i gdy tylko kur zapisał cała konstrukcja runęła wprost na rozbójnika. Niektórzy twierdzą, że wciąż usłyszeć można krzyk rozbójnika, który wydobywa się spod głazów.

Na szczycie słonecznie, ale jeśli wskazać jakieś oznaki diabelskie to ten strasznie silny wiatr, który przeszkadzał nam podczas wycieczki. Kolejno zeszliśmy czerwonym szlakiem do Schroniska Markowe Szczawiny, a następnie niebieskim do Przełęczy Krowiarki.

Zmęczeni po 6 h wędrówki, wróciliśmy do busa i około godziny 15.00 przyjechaliśmy do Naszego Krościenka n. D.

M. Gaweł

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYCIECZKI

Babia Góra
Dolina 5 Stawów